Sipariş İptali

SİPARİŞİMDEN/ÜRÜNDEN VAZGEÇMEK İSTİYORUM, NASIL İPTAL EDEBİLİRİM?

Sipariş ettiğiniz ürünü ‘ Sipariş Takibi’ sayfasından ilgili siparişi/ürünü seçerek ‘ İptal’ seçeneğiyle online iptal yapabilirsiniz. Üreticiden doğrudan adresinize gönderilecek ürünlerde online sipariş iptali mümkün değildir. Bu kapsamda bir ürün aldıysanız ve ürününüz henüz kargoya teslim edilmediyse; iptal işlemi için ‘ Bize Ulaşın ’ sayfasından bildirimde bulunmanızı rica ederiz.

Ürün iptalini gerçekleştirdiğinizde e-posta adresinize eş zamanlı bilgi mesajı gönderilir.

Ancak ürünle birlikte promosyon, hediye ürün ya da kampanyalı ürün uygulaması mevcutsa, bu ürünlerin sipariş iptali gerçekleştirilemez. Bu durumda tüm siparişin iptal edilmesi gerekmektedir.

‘İptal’ seçeneği online olarak aşağıda belirtilen durumlarda uygulanabilir, diğer özel durumlar için ‘ Bize Ulaşın ’ sayfasından bildirimde bulunmanızı rica ederiz.

• “Kredi Kartı Havale/EFT” ile ödemelerde, ürününüz henüz kargoya verilmemişse, (Ürün statüsü olarak; “Ödemeniz sipariş onayınız için incelenmektedir” veya “Siparişiniz Hazırlanıyor” açıklamaları görünür.)

• “Kapıda Ödeme” ile ödemelerde, kargo tarafından henüz teslim edilmemişse. (Ürün statüsü olarak; “ Güvenliğiniz için sipariş bilgileriniz kontrol ediliyor” veya “Siparişiniz Hazırlanıyor” açıklamaları görünür.) İptal işlemi için, "Sipariş Takip" link’ini tıklayarak aşağıdaki adımları izleyerek takipte bulunabilirsiniz.

• Siparişleriniz arasından iptal edeceğiniz ürünün/ürünlerin bulunduğu siparişi seçin,

• ‘Sipariş Detayı’ sayfasındaki ürün/ürünlerin alt kısmındaki “İptal” seçeneğini tıklayın,

• Açılan yeni pencereden iptal işlemi sonrasında ürün bedelinin nasıl geri ödenmesini istediğinizi belirtin,

• İptal işlemini tamamlayın.

SİPARİŞİMİ/ÜRÜNÜMÜ İPTAL ETTİM, ÜRÜN BEDELİNİ NE ZAMAN VE NASIL GERİ ALACAĞIM?

İptal işlemini tamamladığınızda iptal edilen ürünler ile ilgili bilgi aynı anda e-posta adresinize gönderilir.

Ödeme şekli “Kredi Kartı” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; ödemeniz online olarak hemen kredi kartınıza yapılacaktır ve tarafınıza e-posta ile bilgi verilecektir.

* Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.

Ödeme şekli “Havale/EFT” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza paranız 1 iş günü içinde geri ödenir. IBAN no. bilgisini sisteme kayıtlı olduğunuz mail adresi ile bildirmelisiniz.

İptal işlemlerinde ödemeler için bilgilendirme, e-posta adresinize ve aynı anda kayıtlı cep telefonunuza mesaj olarak gönderilir.


SİPARİŞİMİ İPTAL ETTİM, KARGO ÜCRETİNİ GERİ ALABİLECEK MİYİM?

Sipariş iptalinde ödediğiniz “kargo bedeli”; ürün bedeline eklenerek geri ödenecektir.